Jaunumi, aktualitātes

  A. god./ ļ. cien. dermatologi,

   Farmācijas uzņēmuma "Novartis" mērķis ir veicināt veselības aprūpes speciālistu medicīnisko izglītību un nodrošināt piekļuvi

  jaunākajai zinātniskajai informācijai. Šīs iniciatīvas ietvaros Novartis piedāvā bezmaksas piekļuvi tiešsaistē Amerikas Dermatoloģijas akadēmijas (AAD) ikgadējai 2018. gada sanāksmei, kas notiks 2018. gada 16. - 20. februārī Sandjego, Kalifornijas štatā, ASV. Novartis nodrošinās virtuālu piekļuvi

  dažām sanāksmes sēdēm ar savas izglītojošās tīmekļa vietnes VivindaTV starpniecību.

  Šī virtuālā piekļuve nodrošinās iespēju attālināti tiešsaistē noskatīties AAD 2018. gada sanāksmes mutiskas uzstāšanās un izglītojošās sēdes, kurām AAD nodrošina elektronisku piekļuvi.*

  Reģistrējieties www.vivindatv.com

  Eiropas valsīm reģistrācija iepējama līdz 2018. gada 22. februārim. Pēc reģistrēšanās Jūs varēsiet piekļūt attiecīgajam vietnes saturam viena gada garumā.

  VivindaTV Jums nodrošina Novartis Pharma AG, un tā ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem ārpus ASV, Kanādas, Norvēģijas un Zviedrijas.

   Nepieciešamības gadījumā papildus informāciju Jums sniegs SIA “Novartis Baltics” medicīnas konsultants Dainis Rudovičs, tālrunis: 27874978, e-pasts: dainis.rudovics@novartis.co

  Latvijā

  Tuvākās LDVA konferences 2018 gadā:

  • 28. martā no plkst 13.00- 16.00 LDVA sēde/konference LU Mazajā aulā Raiņa bulv.19.
  • 30. maijā no plkst 13.00- 16.00 LDVA sēde/konference LU Mazajā aulā Raiņa bulv.19.

  • 2018.g. 4.-6.OKTOBRIM 15.BADV kongress, kopā ar 18. LDVA kongresu LU Lielā un Mazājā aulā ( latviešu un angļu valodā) , Rīga, Raiņa bulv 19.

  Uz 15.BADV kongresu būs arī kādi 10-15 vadošie EIropas/Pasaules profesori-Dermatovenerologi. Tiek gatavota programma un mājas lapa kongresam.

  Visiem Latvijas dermatovenerologiem būs iespēja BADV/LDVA kongresā uzstāties vai prezentēt stenda referātu. Tēzes jāiesniedz līdz 2018.g. 1.jūlijam.

  Sūtiet visus savus priekšlikumus programmai , arī nosaukumu savai prezentācijai gan LDVA sēdēm gan BADV/LDVA kongresā un vēlmes, popularizējiet mūsu pasākumus.

  Lūdzu, rezervējiet datumus!

  • 6. EAAD kongress Taipejā, 17.-19. novembris, 2017.

   Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes (LU MF) Dermatoveneroloģijas katedras vadītājs Prof. Dr. Hab. Med. Andris Rubins, kurš ir Eiro-Āzijas Dermatovenerologu asociācijas (EAAD) prezidents, 17. novembrī atklāja 6. EAAD kongresu Taipejā, Taivānā, kas noritēja kopā ar 43. Taipejas Dermatologu kongresu (TDA). Kongresa norises laiks: š.g. 17.-19. novembris.

   Kongresā piedalījās vairāk nekā 1 000 ārstu, bija uzacinināti 69 vieslektori no 26 pasaules valstīm, tai skaitā arī no Latvijas, kā arī izstādē - ap 100 farmaceitisko firmu, kuras rīkoja arī simpozijus par dažādām ādas slimību tēmām.

   18. novembrī lekciju par "Sarkano vilkēdi un jaunāko tās terapijā" prezentēja LU MF. Doc. Dr. Med. Silvestrs Rubins, savukārt 19. novembra rīta plenārlekcijā bija iekļauti trīs lektori - prof. S. Sato, MD, PhD, Tokijas Universitātes viceprezidents un Dermatoloģijas katedras vadītājs ar prezentāciju "Imunoloģiskie mērķi psoriāzē un jaunas pieejas ādas šūnu limfomai", T. Kūpers, MD, PhD, no ASV, bijušais Amerikas Dermatologu asociācijas prezidents ar lekciju "Transkripcijas faktoru, Fli1 un KLF5 epigenētiskā lejupregulēšana sklerodermijā" un prof. A. Rubins, MD, PhD, Latvijas Universitāte, ar tēmu "Praktiskā dermatoloģija, diferenciāldiagnostika un jaunākais terapijā", demonstrējot zināmās un retās ādas slimības un to diagnostikas iespējas un ārstēšanu. Visiem plenārlekciju lektoriem tika uzdoti daudz jautājumu par viņu tēmām.

   Kongresa laikā notika EAAD valdes sēde, kurā tika ievēlēta EAAD izpildkomiteja 9 cilvēku sastāvā (no Polijas, Horvātijas, Izraēlas, Latvijas, Igaunijas, Taipejas, Slovēnijas), tai skaitā LU MF pārstāvji - Prof. Andris Rubins un Doc. Silvestrs Rubins.

   Taivānas Dermatologu asociācija, kura organizēja kongresu, bija sagatavojusi plašu zinātnisko un sociālo programmu, piedāvājot pirms un pēc kongresa dažādas ekskursijas Taipejā, Taivānā. Protams, ar ļoti labu servisu, vakaros ar Āzijas mūzikas un mākslas priekšnesumiem un izcilu Āzijas ēdienu.

   Kongresa dalībniekiem bija iespēja pārliecināties par Taivānas dermatologu augsto zinātnisko un praktisko līmeni.

   Pirms kongresa, 16. novembrī, tika organizēta tikšanās Taipejas Medicīnas Universitātē, kur Prof. Andris Rubins tikās ar universitātes prezidentu Prof. Chien-Huang Lin un Medicīnas fakultātes dekānu Prof. Chao-Ching Huang, kurš ir arī Zinātnes viceprezidents universitātē. Taipejas Universitātes prezidents un Medicīnas fakultātes dekāns apliecināja, ka viņi ir gatavi sadarbībai ar Latvijas Universitāti un Medicīnas fakultāti. Tikšanās laikā piedalījās arī Prof. Chung-Hong Hu, kurš ir bijis Taipejas Medicīnas Universitātes prezidents (viņa tēvs 1960. gadā dibināja Taipejas Universitāti).

   Prof. Chung-Hong Hu un TDA 43. un EAAD 6. Kongresa prezidents Prof. Chia-Yu Chu un Taivānas Dermatologu asociācijas prezidente Prof. Li-Fang Wang ar savu entuziasmu un enerģiju deva lielu ieguldījumu kongresa organizēšanā, plašās zinātniskās programmas sagatavošanā un sekmīgā kongresa norisē.

   Mēs, citu valstu dermatologi, varējām pārliecināties par Taivānas dermatologu augsto profesionālo līmeni, tehnisko nodrošinājumu, kā arī izcilo kongresa organizēšanuu gan no zinātniskā, gan sociālā aspekta, lielo viesmīlību un labo uzņemšanu.

   Prof. A. Rubins

  •    Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes Derrmatoveneroloģijas katedra kopā ar LDVA un Liepājas domi

  š.g. 2. jūnijā Liepājas viesnīcas Europa City Amrita konferenču centrā rīkoja ārstu dermatologu, rezidentu un Kurzemes reģiona ārstu praktisko konferenci "Jaunākais un aktuālais ādas slimību diagnostikā, terapijā, profilaksē. Ādas kopšana", kur piedalījās 152 ārsti un medicīnas darbinieki.

  Ziņa LU mājaslapā: http://www.lu.lv/zinas/t/46956/

  Ar referātiem uzstājās:

  · Docents Dr. med. Silvestrs Rubins "Sarkanā vilkēde dermatologa praksē"

  · Dr. Vita Priedīte "Psoriāzes pacientu ārstēšanas un dzīves kvalitātes uzlabošanas iespējas"

  · Dr. Mārcis Šepte "Interesanta, reta gadījuma izklāsts"

  · Prof. Dr. hab. med. Andris Rubins "Kāda ir Jūsu diagnoze", parādot daudzus ādas slimniekus gan ar baltu, gan melnu ādas krāsu un izstāstot par iespējām slimības diagnosticēt un ārstēt.

  · Ar ļoti interesantiem un kvalitatīvi sagatavotiem (daudzām slimnieku fotogrāfijām utt.) referātiem uzstājas arī LU MF 3. kursa rezidentes - Dr. Ingrīda Rītiņa, Dr. Jeļena Moisejenko-Goluboviča, Dr. Ludmila Šaņko, Dr. Tatjana Sidorčika, Dr. Marina Pugo, kuras arī atbildēja uz daudziem ārstu jautājumiem.

  Konferenci atbalstīja LU MF, Liepājas Dome, LDVA.

  2. jūnijā plkst. 10.00-12.00 Liepājas poliklīnikā (Republikas iela 5) LU MF Dermatoveneroloģijas katedras vadītājs profesors Andris Rubins un docents Silvestrs Rubins kopā ar ārstiem bezmaksas konsultēja ādas slimniekus, tā palidzot Liepājai.

  Vakarā ārsti, kuri vēlējas, apmeklēja Ulda Marhilēviča Jubilejas koncertu Liepājas Dzintarā.

  Ārzemēs:

  • INDERCOS 3rd INTERNATIONAL DERMATOLOGY AND COSMETOLOGY CONGRES. 14-17march 2018 in Istanbul Turkey.                                                      All BADV members, all Baltıc country doctors , all BADV 2017 participants, all the Euro-Asian Association of Dermatovenereologists (EAAD) members , and all doctors, resident or profesors if they attend 3rd INDERCOS with poster registration fee is only 100- euro.

  • No 21-22.jūlijam,  Latvijas Universitatē notika 13.BADV kongress, daži ieskati tajā:

  Latvijas dermatovenerologu kuplais pulks 21. Eiropas Dermatologu un Venerogu akadēmijas kongresā Prāgā 29.09.2012.